برای این کار برنامهword 2007  را باز کنید. بر روی کلید آفیس (دایره بالا در سمت چپ) کلیک کنید در پنجره باز شده گزینه word options  در پایین را کلیک کنید در پنجره باشد که دو قسمت می باشد در ستون سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید حال در پنجره سمت راست به قسمت سوم یعنی Show document content بروید .((توجه داشته باشید هر قسمت توسط یک نوار به رنگ آبی روشن (با توجه به نوع تم انتخابی برای word 2007)  جدا شده است.))

در این قسمت عبارت  Numeral  را بیابید و برای آن گزینه Hindi  انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه اکنون می توانید با گرفتن کلیدهای Alt  و Shift سمت راست اعداد را فارسی تایپ کنید. باید توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه در همه جای ویندوز اعداد فارسی می شوند و ممکن است  شما در نوشتن اعداد انگلیسی کمی با مشکل مواجه شوید.

اگر در همین قسمت  Numeral   ،از گزینه context  استفاده کنید می توانید در word  هم فارسی و هم انگلیسی تایپ کنید ولی در فرمول نویسی نمی توانید از اعداد فارسی استفاده کنید.

 در ضمن اگر هنگام باز کردن word 2007  مکان نمای شما در سمت چپ قرار می گیرد در همین قسمت Show document content  در قسمت پایین می تواند گزینه Right to left  را برای نوشتن از راست به چپ انتخاب کنید.

+ نوشته شده توسط محمدرضا ابوالحسني در پنجشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۱ و ساعت 21:30 |


Powered By
BLOGFA.COM